نمايشگاه قرآن و عترت

نمایشگاه قرآن 1401

ستاد برگزاری نمایشگاه

مسئول ثبت نام:آقای شبانی
تلفن همراه:09129476396

امکان هشدار امکان تماس امکان عضويت

اصفهان میزبان نمایشگاه‌های تخصصی رنگ و رزین و پلاستیک می‌شود

نمایشگاه بین‌المللی اصفهان طی روزهای 20 تا 23 اردیبهشت‌ماه 1401 میزبان دو نمایشگاه تخصصی در حوزه‌های «رنگ و رزین» و «لاستیک و پلاستیک» خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، «نهمین نمایشگاه تخصصی رنگ، رزین و پوشش‌های صنعتی» و «دوازدهمین نمایشگاه اصفهان‌پلاست» دو نمایشگاه تخصصی هستند که با حضور بیش از 100 مشارکت‌کننده از استان‌های مختلف کشور در اصفهان برگزار می‌شوند.

دوازدهمین نمایشگاه اصفهان‌پلاست در حالی برگزار می‌شود که 60 مشارکت‌کننده از استان‌های اصفهان، قم، یزد، تهران، البرز و خراسان رضوی را گرد هم جمع کرده‌ است.

این شرکت‌ها در حوزه‌های ماشین‌آلات تزریق پلاستیک، ماشین‌آلات خردکن، بازیافت و قالب لوله، تامین مواد اولیه PVC ، تولید پلاستیک‌های تقویت شده، تولید افزودنی‌های پلیمری، تولید مستربچ، تولید قطعات پلاستیک، تولید پوشش‌های UPVC ، تولید کامپاندهای پلاستیک، ظروف پلاستیک و یک‌بار مصرف، بازیافت تایر و تیوب، تولید بطری‌های پت، وکیوم فرمینگ، تجهیزات کنترل کیفیت، تجهیزات آزمایشگاهی در صنعت پلیمر، بازرگانی آمیزه‌های پلیمری، تولید فیلم‌های پلاستیکی و نایلکس، سیستم‌های تهویه مطبوع، رنگدانه‌های گرانولی و سبدهای کشاورزی و صنعتی، استابیلایزر و پایدارکننده حرارتی فعالیت دارند و طی چهار روز برگزاری نمایشگاه، توانمندی‌های خود را به نمایش می‌گذارند.

نمایشگاه اصفهان‌پلاست این دوره در 8000 مترمربع فضای نمایشگاهی برپا می‌شود و نکته مهم آن، برگزاری پس از سه سال و تنوع شرکت‌ها از استان‌های مختلف است؛ همچنین 80 درصد شرکت‌های حاضر در نمایشگاه را تولیدکنندگان تشکیل می‌دهند که از جمله ویژگی‌های مهم نمایشگاه به شمار می‌رود.

در کنار این نمایشگاه، «نهمین نمایشگاه تخصصی رنگ، رزین و پوشش‌های صنعتی اصفهان» برپا می‌شود و در این دوره، میزبان بیش از 40 مشارکت‌کننده شاخص از هشت استان کشور خواهد بود که توانمندی‌های خود را در سه هزار مترمربع فضای نمایشگاهی به نمایش می‌گذارند.

این نمایشگاه که با حضور 70 درصدی شرکت‌های تولیدکننده برگزار می‌شود، توانمندی‌های شرکت‌های معتبر فعال در حوزه‌ های پوشش‌های صنعتی، انواع رنگ، صنعت آبکاری، انواع رزین، انواع چسب‌های عمومی و صنعتی، توليدکنندگان انواع رنگ‌ها و پوشش‌های با کاربری‌های مختلف، کامپوزيت‌ها، درزگیر ماشین، توليدکنندگان مواد و پوشش‌های کامپوزيتی، سازندگان قطعات کامپوزيتی، تجهيزات و ماشين‌آلات توليد و اجرای رنگ و انواع پوشش‌ها، تجهيزات آزمايشگاهی و بازرسی پوشش و رنگ، صنايع بسته‌بندی رنگ و مواد شيميایی و توليدکنندگان ظروف مربوطه، تجهيزات ايمنی و بازيافت، نانو پوشش‌ها، فرايندها و پوشش‌های نوين و صنعت آبکاری، رنگ‌های پودری، پوشش‌های پتينه، رنگ‌های پايه آب، گالوانیزه، عملیات حرارتی، خوردگی، رنگ ماشین، رنگ‌های ضد حریق، مواد شيميايی و مواد خام را به نمایش می‌گذارد.

نهمین نمایشگاه تخصصی رنگ و رزین و پوشش‌های صنعتی و دوازدهمین نمایشگاه اصفهان‌پلاست در نمایشگاه بین‌المللی اصفهان واقع در کمربندی شرق، روبروی منطقه روشن‌دشت برپا می‌شود و علاقمندان می‌توانند از ساعت 14 تا 20 روزهای 20 تا 23 اردیبهشت‌ماه 1401 به بازدید از آن بپردازند.

نمایشگاه قرآن، ماندگارترین فعالیت اجرایی مذهبی در اصفهان است

آغاز هفدهمین نمایشگاه قرآن و عترت

نمایشگاه قرآن، ماندگارترین فعالیت اجرایی مذهبی در اصفهان است

هفدهمین نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان با رویکرد ارتقای فرهنگ قرآنی سطح جامعه و نهادینه‌سازی سبک زندگی قرآنی در اصفهان گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی نمایشگاه بین‌المللی اصفهان، در این نمایشگاه که تا دهم اردیبهشت‌ماه برپا خواهد بود، 140 موسسه قرآنی، نهاد و سازمان اجرایی فعال در حوزه قرآن و عترت به ارائه توانمندی‌ها و دستاوردهای خود در این حوزه می‌پردازند.

مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی استان اصفهان در آیین گشایش این نمایشگاه گفت: پس از سه سال وقفه، قرن و سال جدید با برگزاری نمایشگاه قرآن و عترت آغاز می‌شود که امیدواریم این نمایشگاه نقشه راهی برای امور مختلف فرهنگی در کشور باشد.

علیرضا مرتضوی با اشاره به اینکه فعالان حوزه قرآنی در امور نشر، خطاطی، قصه‌ها، تئاتر قرآنی و آستان قدس رضوی در این نمایشگاه حضور دارند، افزود: فعالان قرآنی از چهار استان کشور در هفدهمین نمایشگاه قرآن و عترت که با رویکرد خانواده‌ها و به ویژه جوانان و نوجوانان برگزار شده است، حضور دارند.

وی ادامه داد: بیش از پنج هزار متر مربع فضای نمایشگاهی در اختیار مشارکت‌کنندگان حاضر در نمایشگاه قرآن و عترت قرار گرفته و نمایشگاه به مدت شش روز تا دهم اردیبهشت ماه از ساعت 16 تا 20 برای بازدیدکنندگان فعال خواهد بود.

 

برگزاری نمایشگاه قرآن، بهترین اتفاق این روزهای اصفهان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اصفهان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه برگزاری نمایشگاه قرآن یکی از بهترین اتفاقات این روزهای اصفهان به شمار می‌رود، گفت: برپایی این نمایشگاه در شرایطی که جامعه نیاز به افزایش روحیه معنویت دارد، نشان می‌دهد که دست‌اندرکاران این حوزه، سیاستگذاری‌های صحیحی انجام داده‌اند.

محمدرضا جان‌نثاری با اشاره به تبعات ناشی از استفاده بی‌حد و حصر از فضای مجازی پس از شیوع بیماری کرونا، گفت: هیچ کار فرهنگی از عهده اتفاقات رخ داده برنمی‌آمد، مگر کار قرآنی و فقط قرآن می‌تواند در این شرایط هماوردی کند.

وی اظهار داشت: برگزاری نمایشگاه قرآن در اصفهان و گرایش مردم این شهر به علوم قرآنی امر تازه‌ای نیست، ولی نکته‌ای که باید به آن توجه کرد، بازه زمانی برگزاری نمایشگاه بوده که همواره در ماه مبارک رمضان انجام می‌شده است.

وی افزود: زمانی که کرونا فراگیر شد، ناشناخته بود و هیچ کس نمی‌دانست چگونه با آن برخورد کند؛ چنانکه شاهد برخوردهای افراطی در روزهای اولیه شیوع ‌‌‌این ویروس بودیم و در نتیجه وحشتی که به دنبال آن حاکم شد، همه جا را درست یا غلط تعطیل کردیم، از جمله همه مراکزی که به جامعه معنویت پمپاژ  می‌کرد و در کنار آن، مراکز آموزشی نیز تعطیل‌ شد، ولی چون آموزش تعطیل‌شدنی نبود، در فضای مجازی ادامه یافت، آن هم فضای مجازی ولنگاری که هیج حد ‌‌‌و حصری برای آن وجود ندارد و در کنار خوبی‌ها، پلشتی‌هایی نیز دارد. بنابراین، پاک‌ترین فضاها تعطیل شدند و دانش‌آموزان و دانشجویان در معرض آلوده‌ترین فضا قرار گرفتند که در بعضی از موقعیت‌ها شاهد آثار مخرب آن بوده‌ایم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اصفهان با بیان اینکه اکنون نمایشگاه قرآن در چنین شرایطی برگزار می‌شود، تصریح کرد: وقتی کسی از شدت گرما در حال شکنجه شدن است و لیوانی آب خنک به دستش می‌دهند، برایش بسیار لذت‌بخش است و نمایشگاه قرآن دقیقاً حکم همین آب خنک را دارد.

وی ادامه داد: اگر رهبر معظم انقلاب بر کار فرهنگی فاخر تأکید می‌کنند، برگزاری نمایشگاه قرآن دقیقاً یکی از همین موارد است که بسیار به‌موقع و به‌جا برگزار شد و مطمئناً در این موقعیت به یادگار خواهد ماند. یکی از بهترین کارهایی که امکان انجام آن وجود داشت، رجوع به قرآن بود و هیچ کار فرهنگی از عهده اتفاقات رخ داده برنمی‌آمد، مگر کار قرآنی و فقط قرآن می‌تواند در این شرایط هماوردی کند، هیچ راه دیگری نیست، مثل و مانند نیز ندارد و کاری بسیار بی‌بدیل است. در واقع، سفره‌ای که امروز در اصفهان پهن شده، اثری بسیار عالی و ماندگار خواهد داشت.

 

نمایشگاه قرآن، توشه‌ای برای دستیابی به جامعه تراز اسلامی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان نیز در این مراسم گفت: نمایشگاه قرآن می‌تواند ره‌توشه مردم برای تحکیم خانواده و نزدیک شدن به جامعه تراز اسلامی باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رمضانعلی معتمدی اظهار کرد: بعد از سه سال وقفه در برگزاری نمایشگاه قرآن که یکی از خسارت‌های عظیم کرونا به جامعه قرآنی بود، امسال توانستیم با همت مضاعف و جمعی، شاهد یک رویداد مهم فرهنگی‌ و قرآنی در استان باشیم.

وی ادامه داد: نمایشگاه قرآن مانور فعالان قرآنی در استان است، از این نظر که فعالیت‌های قرآنی عمدتاً در بخش مردمی و به صورت خودجوش انجام می‌شود و لازم است تمام این فعالیت‌ها سالانه در یک جا متبلور شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان تصریح کرد: نمایشگاه قرآن فرصت مناسبی است تا مؤسسات و فعالان قرآنی فعالیت‌های سالانه و ارزشمند خود را در معرض دید عموم قرار دهند و مردم قرآن‌دوست و متدین نیز از تازه‌های قرآنی در همه عرصه‌ها بازدید کنند.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای برگزاری این نمایشگاه از بهمن‌ماه سال گذشته کلید خورد، بیان کرد: امیدواریم این میوه بسیار خوب به ثمر‌ رسیده و نمایشگاه بهترین تأثیر را بر فضای فرهنگی جامعه داشته باشد؛ از خدای متعال می‌خواهیم تا به همه ما توفیق حضور در عرصه فعالیت‌های قرآنی ثمربخش را ارزانی دارد.

 

تمسک به قرآن، راه برون‌رفت از شرایط نابسامان فرهنگی

رئیس دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان نیز در این مراسم گفت: راهکار برون‌رفت از شرایط نابسامان فرهنگی، تمسک جستن و پناه بردن به قرآن کریم است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسین هاشمی با بیان اینکه کشور بعد از گذشت ۴۰ سال، از نظر فرهنگی و اخلاق انسانی و اسلامی در وضعیت مطلوبی نیست، اظهار کرد: در این شرایط نابسامان فرهنگی و با توجه به امکانات متعدد رسانه‌ای که در اختیار کودکان، نوجوانان و جوانان قرار دارد، لازم است آنها را به سلاح مناسبی مسلح کنیم.

وی افزود: پیامبر اسلام از وضعیتی که ما اکنون در آن قرار داریم، به شب ظلمت تعبیر می‌کند، یعنی تاریکی عظیمی که راهکار برون‌رفت از آن، تمسک به قرآن و پناه بردن به دامان این کتاب آسمانی است.

رئیس دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان به اهمیت ویژه جلسات قرائت قرآن در نظر مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب برای هیچ جلسه‌ای به اندازه جلسات قرآن وقت اختصاص نمی‌دهند و این نشان می‌دهد که تنها راه علاج مشکلات، قرآن است. بنابراین، مسئولان در نهادهای مختلف باید به قرآن توجه ویژه داشته باشند، برگزاری جلسات قرآن را به نیروهای زیرمجموعه خود واگذار نکنند و خود در صف اول این‌گونه جلسات حضور داشته باشند، همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب در کنار قاریان می‌نشینند تا آنها برایشان قرآن تلاوت کنند.

وی تصریح کرد: خواندن قرآن به تنهایی کافی نیست، بلکه باید به محتوا، تفسیر و ترجمه قرآن نیز توجه شود و اگر این مهم تحقق پیدا نکند، آینده‌ای نگران‌کننده‌تر از اکنون خواهیم داشت.

 

آرامش اجتماعی در پرتو جامعه قرآنی

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در این مراسم با بیان اینکه یکی از معضلات اجتماعی امروزی، نبود آرامش است، گفت: اگر به دنبال آرامش ویژه می‌گردیم، باید جامعه‌ای قرآنی داشته باشیم.

حجت‌الاسلام منوچهر مهروی‌پور اظهار کرد: قرآن، معجزه ابدی پیامبر(ص) و در خدمت جامعه بشری است که مشکلات را برطرف می‌کند و به زبان روز با مردم سخن می‌گوید.

وی ادامه داد: امروز یکی از معضلات اجتماعی، نبود آرامش است و اگر به‌دنبال ایجاد آرامش در سطح جامعه هستیم، بدون شک قرآن کریم والاترین امری است که می‌تواند در این زمینه کمک کند و اگر به دنبال آرامش ویژه می‌گردیم، باید جامعه‌ای قرآنی داشته باشیم.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اقدامات انجام شده در این شورا برای ارتقای مسائل فرهنگی، گفت: در شورای ششم، یکی از موضوعات مهم، فعالیت‌های فرهنگی‌ با رویکرد مذهبی است که یکی از مصادیق آن، کمک و هم‌افزایی در برگزاری رویدادی همچون نمایشگاه قرآن محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: مجموعه مدیریت شهری در ماه مبارک رمضان تلاش کرد تا اتفاقات ویژه‌ای در عرصه فرهنگی رقم بزند که یکی از آنها، برگزاری هفدهمین دوره نمایشگاه قرآن و عترت بود که بعد از سه سال وقفه برگزار شد.

 

جوانان، مخاطبان اصلی نمایشگاه قرآن

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان هم اظهار داشت: تلاش زیادی برای جذب جوانان در مؤسسات فرهنگی و قرآنی در حال انجام است که امیدواریم منجر به قرآنی شدن این قشر از جامعه شود.

حجت الاسلام مهدی فوقی افزود: مخاطب اصلی نمایشگاه قرآن و عترت، نوجوانان و جوانان هستند که باید توجه جدی به آنها داشته باشیم، زیرا تاکنون از این مخاطب غافل شده‌ایم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان نیز در ادامه افزود: قرآن کریم مظهر کرامت الهی است و خداوند آورنده قرآن و انسان کریم است و کرامت فراتر از سخاوت است که هر نیازی را پاسخ می‌دهد.

حجت الاسلام محمدحسین بلک اظهار کرد:  امروز نیاز جامعه ما این است که پرسشگری‌ها با قرآن پاسخ داده شود.

وی گفت: تاکنون در مجموعه اداره اوقاف، ۷۷۸ وقف قرآنی به ثبت رسیده و استان اصفهان رتبه‌های اول، دوم و سوم را در چهل‌وچهارمین دوره مسابقات قرآنی اوقاف و امور خیریه کشوری کسب کرده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ادامه داد: افزایش عمق و محتوای ارائه شده در نمایشگاه قرآن و عترت اهمیت بیشتری نسبت به عرضه محصولات داشته است.

مردم اصفهان میهمان نمایشگاه قرآن و عترت می‌شوند

هفدهمین نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان همزمان با ماه مبارک رمضان و طی روزهای پنجم تا دهم اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، این نمایشگاه که پس از سه سال وقفه برپا می‌شود، شرایطی را فراهم می‌آورد تا 140 موسسه، تشکل، نهاد و مجموعه فعال در حوزه قرآن و عترت به ارائه دستاوردها و توانمندی‌های خود بپردازند.

فعالان حوزه‌های نشر مکتوب در حوزه انتشارات قرآنی و مذهبی، خبرگزاری‌ها، رسانه‌های جمعی و دیجیتال، استارتاپ‌ها و خدمات نرم‌افزاری جدید قرآنی، محصولات فرهنگی، هنری قرآنی (نقاشی، خوشنویسی، آثار حجمی، سفال، سرامیک و...)، حجاب و عفاف، خدمات آموزشی کودکان و نوجوانان و خانواده‌های قرآنی، سازمان‌ها و نهادهای دولتی و موسسات قرآنی و مراکز علمی و دانشگاهی مرتبط و مجموعه‌های طراحی معماری، اجرای دکوراسیون و احیای اماکن مذهبی و فرهنگی و تامین خدمات وابسته در این نمایشگاه حضور فعال خواهند داشت.

موسسات و فعالان حوزه قرآنی از چهار استان اصفهان، تهران، قم و کرمان در این نمایشگاه حضور می‌یابند و دستاوردهای خود را در 14 هزار مترمربع فضای نمایشگاهی به نمایش می‌گذارند.

هفدهمین نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان پس از سه سال وقفه برگزار می‌شود و از جمله ویژگی‌های آن می‌توان به افزایش 5/2 برابری در متراژ و تعداد مشارکت‌کنندگان و همچنین رویکرد کاملاً فرهنگی و مذهبی (غیرتجاری) اشاره کرد.

برگزاری محفل‌های قرآنی توسط موسسات برجسته کشوری، برگزاری تئاترهای قرآنی و سرودهای مذهبی و قرآنی و تواشیح، نقاره‌زنی و صفه‌خوانی حرم امام رضا(ع)، اجرای پرده‌خوانی، برگزاری نمادین ورزش باستانی در فضای باز نمایشگاه، برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان همزمان با آغاز نمایشگاه، برگزاری جنگ‌های شاد خانوادگی برای کودکان و نوجوانان به منظور ارتقای اطلاعات و آموخته‌های مذهبی و... از جمله برنامه‌هایی است که در حاشیه برپایی نمایشگاه قرآن و عترت اجرا می‌شود.

علاقمندان به بازدید از هفدهمین نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان می‌توانند از ساعت 16 تا 22 روزهای پنجم تا دهم اردیبهشت‌ماه به نمایشگاه بین‌المللی اصفهان واقع در کمربندی شرق، روبروی منطقه روشن‌دشت مراجعه کنند.

ارائه رویکردهای علمی دارالقرآن‌ الکریم اصفهان در نمایشگاه قرآن و عترت

مدیرعامل دارالقرآن‌ الکریم اصفهان از ارائه رویکردهای علمی این موسسه در هفدهمین نمایشگاه قرآن و عترت خبر داد و گفت: ویژه‌برنامه‌های مختلفی برای اقشار مختلف جامعه از سنین کودکی تا بزرگسالی توسط این موسسه در نمایشگاه قرآن و عترت پیش‌بینی شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد زادهوش با اشاره به برگزاری نمایشگاه قرآن و عترت و تاثیر ویژه آن بر ارتقای روحیه معنوی در سطح جامعه گفت: موسسه دارالقرآن الکریم استان اصفهان که از موسسات برجسته و ممتاز حوزه نشر فرهنگ قرآن کریم به شمار می‌رود و با پیشینه‌ای حدود 34 سال، منشأ آثار و خدمات ارزشمند قرآنی در استان اصفهان بوده است، امسال نیز با حضور در نمایشگاه قرآن و عترت، تلاش می‌کند به ارتقای روحیه معنوی مردم استان کمک کند.

وی با بیان اینکه برنامه‌های مختلفی توسط این موسسه برای اجرا در نمایشگاه قرآن و عترت پیش‌بینی شده است، افزود: یکی از برنامه‌های پیش بینی شده، حضور مدارس هشت‌گانه دارالقرآن کریم در نمایشگاه است که در مقاطع مختلف برای آموزش پسران و دختران دانش‌آموز فعالیت می‌کند و از مدارس موفق اصفهان نیز به شمار می‌رود؛ این مدارس با آموزش حدود دو هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف توانسته همراه با کسب امتیازات علمی، هنری و ورزشی ممتاز و متعدد در سطح استان و کشور، فعالیت‌های قرآنی ممتازی هم به انجام برساند که نتیجه آن حضور ده‌ها حافظ قرآن از دانش‌آموزان این موسسه در سطح جامعه است.

مدیرعامل دارالقرآن‌ الکریم اصفهان همچنین به حضور دانشگاه معارف قرآن و اهل‌بیت(ع) در نمایشگاه قرآن و عترت اشاره کرد و ادامه داد: این دانشگاه که با داشتن حدود 1300 دانشجو و 24 رشته مصوب تا مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه‌های موفق کشور محسوب می‌شود، با حضور در نمایشگاه قرآن و عترت به شبهات و سوالات قرآنی مراجعان پاسخگو خواهد بود و به تشریح فعالیت‌های علمی و فرهنگی خود خواهد پرداخت.

وی همچنین با اشاره به حضور فعالانه شبکه مویرگی شعب دارالقرآن الکریم اصفهان در نمایشگاه قرآن و عترت تصریح کرد: شعب دارالقرآن که دارای 130 شعبه خانگی و یک شبکه مویرگی قرآنی در سطح شهرستان اصفهان است به تشریح فعالیت‌های خود خواهد پرداخت و در کنار آن، غرفه کودک و نوجوان که متشکل از 15 پیش دبستانی برای کودکان و برنامه شکوفه‌ها است با برنامه‌های جذاب و متنوع، برگزاری مسابقات و بازی‌های کودکانه، پذیرای بازدیدکنندگان از نمایشگاه به ویژه خانواده‌ها خواهد بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین زادهوش، حضور کارشناسان قرآنی، برگزاری مسابقات قرآنی، برگزاری محفل‌های قرآنی و رونمایی از کتاب یادگار معنوی را از دیگر فعالیت‌های موسسه دارالقرآن الکریم اصفهان در نمایشگاه قرآن و عترت عنوان کرد.

بر اساس این گزارش، علاقمندان به بازدید از هفدهمین نمایشگاه قرآن و عترت می‌توانند از ساعت 16 تا 22 روزهای پنجم تا دهم اردیبهشت‌ماه به محل برپایی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان واقع در کمربندی شرق، روبروی منطقه روشن‌دشت مراجعه کنند.

همزمان با نمایشگاه قرآن و عترت حال و هوای حرم امام رضا(ع) در اصفهان جاری می‌شود

با اجرای ویژه برنامه‌های سفره‌خوانی و نقاره‌زنی، حال و هوای حرم مطهر امام رضا(ع) در هفدهمین نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان جاری می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، هفدهمین نمایشگاه قرآن و عترت طی روزهای پنجم تا دهم اردیبهشت‌ماه 1401 برپا می‌شود و دستگاه‌های اجرایی بسیاری شرایطی را فراهم می‌کنند تا مردم اصفهان در بهترین ماه خدا، بیشترین میزان بهره‌مندی را از ویژه‌برنامه‌های قرآنی و مذهبی ماه مبارک رمضان دریافت کنند.

از جمله برنامه‌های ویژه‌ای که برای روزهای برپایی هفدهمین نمایشگاه قرآن و عترت پیش‌بینی شده، اجرای برنامه‌های سفره‌خوانی و نقاره‌زنی است که از سوی نمایندگی آستان قدس رضوی در استان اصفهان اجرا می‌شود.

مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان اصفهان با اعلام این خبر گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، برنامه نقاره‌زنی هر شب در نمایشگاه اصفهان اجرا می‌شود؛ همچنین پیش‌بینی شده که برنامه سفره‌خوانی نیز در زمان برگزاری این نمایشگاه اجرا شود.

مصطفی حجه‌فروش همچنین با اشاره به دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای اجرا در نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان افزود: در این نمایشگاه همچنین ضریح حرم امام رضا(ع) شبیه‌سازی می‌شود تا حال و هوای این آستان مقدس برای مردم اصفهان بیش از پیش زنده شود.

وی همچنین به حضور کانون‌های تخصصی آستان قدس رضوی در نمایشگاه قرآن و عترت اشاره کرد و ادامه داد: کانون‌های تخصصی سلامت، آموزش حوزه‌های فرهنگی، قرآنی، بانوان، سبک‌زندگی، هنری، کتاب و کتابخوانی، شعر و ادب، ایثار و شهادت، خیرین و ناذرین و مشاوره در نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان حضور خواهند داشت تا مخاطبان این نمایشگاه را در حوزه‌های مورد علاقه راهنمایی و هدایت کنند.

بر اساس این گزارش، علاقمندان به بازدید از هفدهمین نمایشگاه قرآن و عترت می‌توانند از ساعت 16 تا 22 روزهای پنجم تا دهم اردیبهشت‌ماه به محل برپایی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان واقع در کمربندی شرق، روبروی منطقه روشن‌دشت مراجعه کنند.

استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود برای برپایی باشکوه نمایشگاه قرآن و عترت

نشست هم‌اندیشی هفدهمین نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان در حالی برگزار شد که تمامی مسئولان استانی و مدیران شهری حاضر در این نشست، بر استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود برای برپایی هر چه باشکوه‌تر این نمایشگاه تاکید کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، این نشست هم‌اندیشی با حضور معاون مالی و اقتصادی شهردار اصفهان، مدیران شهری، مسئولان و مدیران عالی‌رتبه فعال در حوزه فرهنگی، مذهبی و قرآن و عترت استان برپا شد و آخرین برنامه‌ریزی‌ها و فعالیت‌های انجام شده به منظور برپایی هفدهمین نمایشگاه قرآن و عترت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

معاون مالی و اقتصادی شهردار اصفهان در این نشست با اشاره به اینکه تمامی ظرفیت‌های مدیریت شهری برای برپایی نمایشگاه قرآن و عترت بسیج شده‌اند، گفت: برپایی نمایشگاه قرآن اهمیت بسیار زیادی دارد و بر همین اساس تمامی تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا شاهد برپایی یک نمایشگاه شایسته و مطلوب باشیم.

محسن رنجبر تاکید کرد: آنچه در نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان به نمایش گذاشته می‌شود، نمایانگر تلاش‌ها و مجاهدت‌هایی است که برای تعالی فرهنگ قرآن و مذهبی انجام شده و بر همین مبنا تلاش می‌کنیم تمامی دستاوردهای این حوزه را در نمایشگاه قرآن به نمایش گذاریم.

در این جلسه همچنین هر یک از مسئولان استانی، مدیران شهری و دست‌اندرکاران برپایی نمایشگاه قرآن و عترت به ارائه گزارش‌هایی از برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای برگزاری این نمایشگاه پرداختند.

آغاز ثبت‌نام موسسات و فعالان متقاضی حضور در نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان

هفدهمین نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان طی روزهای 24 تا 30 فروردین 1401 برپا می‌شود و تمامی مجموعه‌های فعال در این حوزه می‌توانند برای حضور در این نمایشگاه اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، این نمایشگاه که پس از سه دوره وقفه برگزار می‌شود، شرایطی را فراهم می‌آورد تا فعالان حوزه‌های مرتبط با قرآن و عترت، جدیدترین محصولات و خدمات فرهنگی، دستاوردها و توانمندی‌های خود را برای عموم به نمایش بگذارند.

فعالان حوزه نشر مکتوب به ویژه انتشارات قرآنی و مذهبی، خبرگزاری‌ها، رسانه‌های جمعی و دیجیتال، استارتاپ‌ها و ارائه‌کنندگان خدمات نرم‌افزارهای جدید قرآنی، تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان محصولات فرهنگی، هنری و قرآنی نظیر نقاشی، خوشنویسی، آثار حجمی، سفال، سرامیک و...، فعالان حوزه حجاب و عفاف، ارائه‌کنندگان خدمات آموزشی کودکان، نوجوانان و خانواده‌های قرآنی، سازمان‌ها و نهادها دولتی، موسسات قرآنی و مراکز علمی و دانشگاهی مرتبط و مجموعه‌های طراحی معماری، اجرای دکوراسیون و احیای اماکن مذهبی و فرهنگی و تامین خدمات وابسته از جمله مجموعه‌هایی هستند که می‌توانند در این نمایشگاه حضور فعال داشته باشند.

طیف وسیع بازدیدکنندگان هفدهمین نمایشگاه قرآن و عترت شامل عموم مردم، متخصصان علوم قرآنی، طلاب، دانشجویان و دانش‌آموزان شرایطی را ایجاد می‌کند تا فعالیت شرکت‌ها و موسسات حاضر در نمایشگاه مورد توجه بخش زیادی از جامعه قرار گیرد.

همچنین اولویت اصلی نمایشگاه قرآن و عترت در این دوره بر آموزش، فرهنگسازی و آشنایی کودکان، نوجوانان و خانواده‌های ایرانی با موضوعات مذهبی، قرآن و عترت استوار شده و شرایطی را فراهم خواهد کرد تا خانواده‌ها بیشترین بهره‌مندی را از این نمایشگاه داشته باشند.

فعالان، موسسات و مجموعه‌های علاقمند به حضور در این نمایشگاه می‌توانند با شماره تلفن‌های 09129476396 و 09135713497 تماس بگیرند.